Књижевна олимпијада Окружно такмичење

Датум: 21. Maj 2019 12:35 Категорија: Достигнућа

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА – КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

ФЕНОМЕНАЛАН УСПЕХ НАШЕ УЧЕНИЦЕ – КАО ШАМПИОН ИДЕ НА РЕПУБЛИЧКО!

Након серије општинских такмичења уследила су такмичења и на окружном нивоу. Основна школа „Свети Сава“ из Пожаревца била је 30. марта 2019. године домаћин Окружног такмичења из српског језика – Књижевна олимпијада. Нашу школу су представљале Александра Николић, ученица 8/1 разреда, и Анастасија Живковић, ученица 8/2 разреда, са својим наставницима, Александром Томић и Николом Стојковићем. Очекивали смо добре резултате од наших вредних ученица и оне су то и више него оправдале.
Анастасија Живковић је освојила 14 поена и није, нажалост, успела да заузме неко од прва три места. То нимало не умањује њен успех. Навијамо за њу да нас обрадује на неком од наредних такмичења које јој предстоје и оствари пласман на републички ниво. Александра Николић не само да је остварила пласман међу прва три места, већ је постигла и највећи успех. Освојила је 1. место са максималних 20 поена. На тај начин ће остати упамћена као шампион Браничевског округа. И не само то. Као шампион одлази да репрезентује нашу школу и наше место на завршном, републичком нивоу такмичења које ће бити одржано у Сремским Карловцима 11. маја.
ЧЕСТИТАМО НАШОЈ ШАМПИОНКИ И ЖЕЛИМО ЈОЈ МНОГО УСПЕХА НА ТАКМИЧЕЊУ НАЈБОЉИХ МЕЂУ НАЈБОЉИМА! ПОНОСНИ СМО НА АЛЕКСАНДРУ!