о нама

Основна школа у Волуји је име добила по народном хероју, Слободану Јовићу, рођеном 17. априла 1918.године у Кучеву.

више о њему можете прочитати на википедији

Основна школа ,,Слободан Јовић"  у Волуји налази се у општини Кучево и припада Браничевском округу.
Школа је званично основана 1968. године, од када гласи оснивачки акт, односно када су школе у Дубокој, Раденки и Волуји обједињене. Међутим, школа постоји још од 1866.године, када је у Дубокој отворена Основна школа. О овоме сведочи монографија "Дубока-два срца у једној души".
Данас је школа састављена од централне школе у Волуји и подручних одељења у Дубокој и Раденки.

ВОЛУЈА

ДУБОКА

РАДЕНКА

Специфичности наше Школе се односе на велики број деце и ученика ромске националности и припадника влашке националне мањине и велике удаљености појединих породица од школе.Подручно одељење  Раденка се налази у  непосредној близини пограничног појаса.